World of tanks BLITZ

blitzUž vás štve, že nemůžete hrát svou oblíbenou hru kdykoliv a kdekoliv? WG právě vydal novou verzi World of tanks určenou pro tablety a telefony. Takže nyní máte příležitost. Tanky si tak můžete zahrát kde budete chtít. Hra je zatím kdy dispozici pouze pro uživatele iPadu a iPhonu a můžete si jí stáhnout na App Store. Hra World of tanks Blitz je nově také k dispozici pro všechny zařízení s Androidem.

sipka

 

 

 appstore google-play-logo1

Recenze hry

World of tanks byla vlastně první mega úspěšnou free to play hrou na světě. Vývojáři samozřejmě chtěli na svůj obrovský úspěch navázat, a tak se zrodili hry World of warplanes a World of warships. Tyto hry ač nejsou vůbec špatné, tak úspěch WOT
nepřebily. Chlapci ze studia Wargaming si však včas uvědomili nový trend a to že většinu věcí, které jsme dříve dělali na PC nyní zvládají tablety a mobily, a tak se rozhodli svou nejúspěšnější hru překopat pro mobilní zařízení. Hra je zatím dostupná pouze pro zařízení Apple, tedy iPhone a iPad, ale v brzké době by měla být vypuštěna i verze pro Android.

Co se změnilo

pan hraje tankyPřestože mobilní zařízení zažívají obrovský boom a jsou rok od roku lepší a lepší, tak co se týká výkonu, nemohou velkým počítačům stále ještě konkurovat. Hra proto musela být přepracována aby jí bylo možné rozběhnout i na těchto méně výkonných zařízeních. Dalším problémem bylo samozřejmě ovládání, kdy všechny ovládací prvky museli být přesunuty na dotykový display.

Pro mobilní verzi tedy byla použita o něco jednodušší grafika i když je nutné říci, že je stále velice dobrá. Ovládání je pak samozřejmě zcela jiné. Ve hře se můžeme setkat se stejnými mapami i vozidly jako na PC avšak mapy jsou o něco menší a vozidel je také méně na výběr.

Hratelnost a vozidla

Ve hře World of tanks Blitz tedy máte na výběr ze tří národností Sovětského svazu, Ameriky a Německa. Vývojový strom tanků je velice podobný tomu, který znáte z počítačů.

Na dotykové ovládání je potřeba si zvyknout, ale po několika bitvách vám bude připadat naprosto přirozené a nebude se vám snad ani chtít vracet ke klávesnici s myší.

tanky na tabletu

Kompatibilita a finance

Jelikož bylo World of tanks Blitz oproti PC verzi poměrně hodně změněno, tak již hry nejsou navzájem rovnocenné, proto se v bitvách můžete setkat znovu pouze s hráči mobilní verze hry.

Hra i nadále funguje na free to play principu, a tak stažení i samotná hra jsou zcela zdarma s tím, že si můžete dokoupit různé bonusy ve hře.

Závěr

Po několika dnech hraní mne World of tanks Blitz zcela uchvátilo a musím vývojářům poblahopřát k dalšímu skvělému titulu. Hra neztratila prakticky nic ze svého kouzla a navíc si jí teď mohu brát všude s sebou.

 

HRÁT ZDARMA

Diskuze k “World of tanks BLITZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *