Začátky v tanku

Začínáte jako úplný tankový začátečník, spíše se snažíte přežít bitvy než někoho zničit. Sedíte v malém a slabě opancéřovaném vozítku jménem Leichttraktor, který se stěží dá nazvat tankem. Jeho 37mm dělo spíš prská než opravdu střílí s touto výzbrojí se musíte snažit trefovat své soupeře na bok protože přední silný pancíř nemáte šanci efektivně prorazit.

Ale ničeho se nebojte, po účasti a vítězstvích v několika bitvách se vám otevře přístup k lepším tankům, odolnějším a schopným něco zničit. Tady narážíme na jednu z nejlepších věci ve World of Tanks, kdy platí, že mít nejlepší a nejsilnější tank rozhodně nezaručuje tu největší zábavu. Každý hráč si oblíbí něco jiného, někdo bude využívat rychlosti lehkých a zvláště pak středních tanků, budete létat po mapě, stane se těžko zaměřitelným cílem a přitom nebezpečným nebezpečným ničitelem protivníků. Ten kdo se nerad hýbe a tak si může pořídit těžký tank, zaparkuje na osvědčené místo do keřů, přehodí přes něj maskovací síť a bude čekat na potravu pro své dělo.

Hrajete-li trochu týmově, někdy můžete být velmi nápomocni i v lehkém tanku, který slouží jako průzkumník. Dostanete body nejen za ničení nepřítele, ale i za detekci a jakmile je jednou nepřítel odhalen, ten kdo si koupil samohybnou houfnici, ho dokáže zaměřit a trefit přes celou mapu. Každý má v boji svoji roli, a v zájmu bitvy byste ji měli pochopit a příslušně hrát.

Prodejna tanků

Tanksalon je hodně narvaný a je radost tu nabídku vidět. Abyste to všechno ocenili, musíte samozřejmě o tancích z 2. světové války něco vědět. Ne moc, stačí rozeznat rozdíl mezi těžkým, středním a lehkým tankem, vědět k čemu jsou samohybná protitanková děla nebo houfnice a časem se bude hodit i znalost různých typů munice.

Nerad bych vás zahltil výpisem strojů, kompletní seznam najdete zde. V každém případě však musím ohodnotit jejich propracovanost. Tanky jsou úžasné, vidíte každý nýt, přidělané lopaty a bedny s nářadím a různá poškrábání i odřeniny způsobené provozem. Autoři si nemohli dovolit tanky odfláknout, jsou přeci hlavními hrdiny.

Sbírání zkušeností a vylepšení

Kredity a zkušenostní body získané v bitvě investujete do vývoje a nákupu lepšího motoru, vysílačky, děla, podvozku či věže. Vynalézání je propojeno do klasického vývojového stromu a jakmile vyvinete přikázané části, odemkne se vám nový typ tanku. Některé upgrady nejsou až tak znatelné, například zvýšení výkonu motoru o pár desítek koní tolik nepocítíte, ale například vylepšené 75mm dělo pro Panthera má rychlost palby nějakých 15 střel za minutu a průraznost skoro 200mm, a to sakra při boji poznáte i využijete.

Musíte si rozmyslet, kam chcete svůj vývoj směřovat a připravovat si půdu pro váš herní styl. Někdo radši jezdí rychle a tak investuje do podvozku i motoru a vybaví si tank rychlopalným kanónem. Druhý radši odstřeluje z dálky, koupí pořádné dělo s větší průrazností a nevadí mu, že dobíjení bude trvat dlouho.

Ale tím to nekončí, velký vliv na boj má posádka, kterou je možné vybavit speciálními schopnostmi, jež vám přinesou rychlé opravy přímo v boji nebo třeba účinnou kamufláž.  Před bojem lze pořídit třeba průraznější munici, vylepšit mu maskování, snížit riziko vzplanutí, nebo přidělat stabilizátor hlavně. Součástek a upgradů je ke každému tanku mnoho, strom vývoje je dostatečně košatý a skutečně to hodně motivuje k dalšímu hraní.

Troufnu si napsat, že vývoj tanků je vlastně hlavním tahounem hry, úplně se klepete na další součástku, na odemčení odolnější věže nebo dokonce nový tanky. A teď si sedněte, celkově má World of Tanks v nabídce přes 100 typů tanků, plus k tomu vylepšení a různé stupně vývoje. Většina typů je dostupná zadarmo!
HRÁT ZDARMA

U upgradů vše jednoduše popsáno, u každého vylepšení hned víte, jaký to bude mít dopad.

Diskuze k “Začátky v tanku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *